Освітня програма «Електронні компоненти і системи» готує фахівців з розробки, тестування та впровадження електронних компонентів і систем для широкого спектру застосувань: від побутової техніки до авіації та Інтернету речей (IoT). Програма навчання створена для того, щоб зробити з тебе справжнього фахівція з електроніки — людину, яка розуміє, як працюють сучасні електронні пристрої, вміє їх створювати, налагоджувати, ремонтувати та вдосконалювати.
Термін навчання: 3 роки 10 місяців на основі атестату про повну загальну середню освіту
Ступінь вищої освіти: бакалавр
Кваліфікація: бакалавр з електроніки
Форма здобуття освіти: очна (денна)
Докладніше ▼
Мета освітньої програми: підготовка фахівця з електроніки, здатного вирішувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми проєктування, виробництва, експлуатації, технічного обслуговування, ремонту та модернізації приладів, пристроїв та систем електроніки, спрямованого на плідну та ефективну працю в умовах сталого інноваційного науково-технічного розвитку суспільства та формування високої адаптивності здобувачів вищої освіти в умовах трансформації ринку праці через взаємодію з роботодавцями та іншими стейкхолдерами.
Об’єкт діяльності: фізичні процеси і явища, апаратні та програмні засоби електроніки, мікропроцесорні та мікроконтролерні пристрої, пристрої та системи силової електроніки та перетворювальної техніки, аналогові та цифрові компоненти, схемотехнічні і системотехнічні рішення, які є базою функціонування електронних компонентів і систем.
Фокус освітньої програми: загальна вища освіта в галузі електроніки, зокрема, її фізичних основ, матеріалів та технологій, промислової та енергетичної електроніки, аналогової та цифрової схемотехніки, перетворювальної та мікропроцесорної техніки, електронних компонентів і систем, опанування додаткових фундаментальних та професійно-орієнтованих дисциплін, що в сукупності забезпечує набуття необхідних компетентностей для подальшої професійної діяльності.
Складовою освітньої програми є сертифікатна програма «Електроніка цивільних літаків від Progresstech-Ukraine». Вона наповнена унікальним контентом з авіаційної електроніки та сучасними авторськими курсами, які розроблені провідними спеціалістами компанії Progresstech-Ukraine. У разі успішного проходження сертифікатної програми видається відповідний сертифікат.
Сертифікат про акредитацію освітньої програми: до 12.07.2028 р.
Ознайомитися з текстом освітньої програми можна за посиланням: ОП "Електронні компоненти та системи"
🎯 На що робиться акцент під час навчання?
На всьому, що стосується сучасної електроніки:
- фізика і матеріали
- електроніка для промисловості та енергетики
- мікропроцесорна техніка та вбудовані системи;
- аналогові та цифрові системи
- використання хмарних середовищ та технологій інтернету речей
- розробка реальних електронних систем.
Ви вивчатимете фундаментальні і професійні дисципліни, які допоможуть влаштуватись на високооплачувану роботу або продовжити навчання в магістратурі.
🛠️ Ви навчитеся:
- Проєктувати мікропроцесорні та вбудовані системи
- Використовувати хмарні сервіси та технології Інтернету речей
- Розробляти інтелектуальні системи керування
- Створювати вузли електроживлення промислових пристроїв
- Працювати з аналоговими та цифровими мікросхемами
- Застосовувати методи машинного навчання
У сучасних лабораторіях:
Лабораторії аналогової електроніки «Melexis – КПІ ім. Ігоря Сікорського»
Докладніше ▼
В лабораторії обладнано 10 робочих місць для виконання лабораторних робіт, а також проведення досліджень, які пов’язані з аналоговою електронікою. Програма навчальної дисципліни «Аналогова електроніка» була розроблена у співпраці з фахівцями компанії Melexis. В лабораторії студенти всіх рівнів підготовки мають можливість збирати і тестувати прототипи, проводити вимірювання на сучасному обладнанні. На кожному робочому місці доступні:
- Осцилограф SIGLENT SDS1052DL+;
- Функціональний генератор SIGLENT SDG1025;
- Мультиметр Мastech MY65;
- Плата для лабораторних робіт Analog System Lab Kit PRO;
- Лабораторне джерело живлення UNI-T UTP3305.
Кожен рік наші студенти мають можливість проходити стажування в компанії Melexis й вивчати найпередовіші електронні технології на практиці. Після проходження стажування найкращі випускники стають співробітниками компанії й розпочинають у них свій професійний шлях. Багато років поспіль компанія Melexis винагороджує декількох кращих студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського іменними стипендіями. Запрошуємо й Вас скористатись цими можливостями!
Лабораторії вимірювань Keysight
Докладніше ▼
Кафедра електронних пристроїв та систем офіційно отримала від компанії Keysight Technologies вісім комплектів навчального контрольно-вимірювального обладнання та два комплекти наукового обладнання для створення сучасної навчально-наукової лабораторії, загалом — 50 одиниць, серед яких:
Навчальне обладнання:
- Осцилографи EDUX1052G — 8 шт.
- Генератори сигналів EDU33212A — 8 шт.
- Блоки живлення EDU33212A — 8 шт.
- Цифрові мультиметри EDU34450A — 8 шт.
- Комбіновані мультиметри-блоки живлення U3606B — 8 шт.
Наукове обладнання:
- Осцилографи MSOX2024A — 2 шт.
- Електронні навантаження EL34243A — 2 шт.
- LCR-метри E4980AL — 2 шт.
- Пробники струму 1147B — 2 шт.
- Диференційні пробники N2790A — 2 шт.
В навчально-науковій лабораторії студенти вивчатимуть дисципліни "Основи метрології", "Теорія електричних кіл", "Перетворювальна техніка" та проводити наукові дослідження.
Інжиніринговій школі Ноосфера КПІ ім. Ігоря Сікорського
Докладніше ▼
Інжинірингова школа Ноосфера КПІ ім. Ігоря Сікорського — це сучасна науково-технічна лабораторія, створена для реалізації студентських проєктів, проведення брейнштормів, інженерних хакатонів та фестивалів інновацій. Студенти можуть тут реалізувати свої ідеї та отримати необхідну підтримку: обладнання, компоненти і матеріали, менторство. Для навчальної складової проводяться курси, майстер-класи та хакатони, що допомагають більш широко отримати знання для потреб, що необхідні у реалізації ідей. Лабораторія оснащена необхідним обладнанням, що сприяє розвитку практичних навичок студентів. Створення цієї лабораторії стало можливим завдяки співпраці КПІ з ГО «АСОЦІАЦІЯ НООСФЕРА», що підкреслює важливість партнерства між академічною спільнотою та індустрією для підтримки інновацій та технологічного розвитку. Основною метою роботи лабораторії є розширення співпраці між наукою, освітою, промисловістю та бізнесом через розробку ефективних механізмів інноваційної взаємодії. Такі ініціативи сприяють залученню обдарованої молоді до інженерної діяльності та популяризації технічної освіти в Україні.
Міжнародні можливості:
- Участь у програмах обміну та стажуваннях у закордонних університетах-партнерах
- Співпраця з провідними компаніями: Progresstech-Ukraine, Melexis, Ajax Systems
🚀 Інновації:
- Робота у Навчально-науковому центрі “Інжинірингова школа Ноосфера КПІ”
- Участь у стартапах, наукових проєктах і конференціях
- Можливість комерціалізувати власні розробки
💼 Кар'єрні перспективи:
Наші випускники можуть працювати як:
- Розробники електронних пристроїв
- Інженери вбудованих систем
- Розробники IoT-рішень
- Інженери з тестування ПЗ
- Програмісти мікроконтролерів
- Інженери з електроживлення
та бути працевлаштованими на наших підприємствах партнерах ще навчаючись в університеті:
Докладніше ▼
Кожен рік наші студенти мають можливість проходити стажування в компанії Melexis й вивчати найпередовіші електронні технології на практиці. Після проходження стажування найкращі випускники стають співробітниками компанії й розпочинають у них свій професійний шлях. Багато років поспіль компанія Melexis винагороджує декількох кращих студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського іменними стипендіями. Запрошуємо й Вас скористатись цими можливостями!