Лекція фахівців із Швейцарії

Шановні коллеги!

 

Інформуємо вас про те, що досягнута домовленість про проведення 23 вересня ц.р. лекцій фахівців із Швейцарії українського походження на наступні теми:

 

  • Nanotechnology for Sustainability and Energy in modern Architecture

 

(лектор – проф. Андрій Романюк, керівник R&D компанії Glas Trösch Group, Швейцарія)

 

        Abstract: Сучасний шлях світового розвитку є ніщивним для земної атмосфери. Результатом людської діяльності є підвищення середньої температури, забруднення та поступове знищення земної флори; багато видів тварин зникло або знаходяться на межі вимирання. Лекція присвячена сучасним технологіям застосування нанорозмірних структур в архітектурі з метою зменшення енергоспоживання і як результат – зменшення емісії СО2 та покращення екосистеми земля-атмосфера. 

Автор пояснює ідею та функцію низькоемісійних тонких плівок та наводить приклади їх використання в теплозахисних та сонцезахисних технологіях на склі. Особлива увага надається „smart materials“ – клас матеріалів, які змінюють свої властивості відповідно до змін в зовнішніх умовах і відповідно дозволяють створювати архітектурне скло з динамічними оптичними характерестиками – „smart glazing“. Будуть також розглянуті інші сучасні технології, такі як прозорі фотоелементи для building integrated photovoltaic (BIPV) та self-cleaning films – тонкі плівки з фотокаталітичними властивостями. Наприкінці автор розглядає перспективні нанотехнології для майбутнього використання в сучасній архітектурі.

 

  1. Modern photovoltaic technologies

(лектор – Доктор Ярослав Романюк, керівник групи тонких плівок та фотоелементів

Швейцарський Федеральний Інститут Науки і Технології Матеріалів, Швейцарія)

 

Abstract: На сьогоднішній день існує десятки різних технологій сонячних елементів, від кремнієвих фотоелементів виробництво яких досягло еквівалентної потужності 50 ГВт на 2015 рік і до міліметрових елементів на основі наночастинок які існують лише у дослідницьких лабораторіях. У доповіді буде зроблено огляд основних технологій у фотовольтаїці, включаючи матеріали, принципи дії, коефіцієнти корисної дії та перспективні напрямки досліджень. Будова сонячних панелей та цілих систем буде розглянута з метою їх застосування в архітектурі – так званій „buliding-integrated photovoltaics“.

 

Мова лекцій – українська, пояснення на слайдах – англійською. Тривалість кожної лекції: 30 хв + 10 хв на запитання та відповіді.


Початок проведення вказаних лекцій 23 вересня ц.р. планується на 14-30 в залі засідань Вченої ради НТУУ «КПІ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *